Archivováno NK ČR

Novotný z Ravenova (von Ravenov)

Nejvyšším rozhodnutím z 2. září 1912 císař František Josef I. povýšil Josefa Novotného narozeného roku 1851 v Náměšti nad Oslavou, dvorního radu a okresního finančního ředitele v Praze, u příležitosti jeho odchodu do důchodu, do šlechtického stavu. Listinou z 18. listopadu 1912 mu udělil titul šlechtic/Edler, predikát z Ravenova/von Ravenov a erb:

Polcený štít. Vpravo ve zlatě je modro – červeně šachovaná orlice. Vlevo v modrém je mezi dvěma stříbrnými břevny šikmo položené stříbrné tarče. Na štítě spočívá korunovaná turnajská přílba s červeno – zlatými a modro – stříbrnými přikrývadly. Klenotem jsou dvě rozevřená křídla, pravé červené, levé modré, jejichž ramena jsou sepjata zlatou hvězdou.

 

Michal FIALA

NáhledPřílohaVelikost
Novotný von Ravenov 1912Novotný von Ravenov 1912211.65 KB

Autorem jednotlivých medailonů (není-li pod textem uvedeno jinak), je Jan Županič, kresby erbů jsou prací Michala Fialy. Pod texty jsou uvedeny odkazy na literaturu s výjimkou základních genealogických příruček. Pokud není u jednotlivých rodů literatura zmíněna, vycházel autor jen z originálních archivních materiálů uložených v Národním archivu v Praze (fond Ministerstvo vnitra Vídeň, Šlechtický archiv) a v Allgemeines Verwaltungsarchiv ve Vídni (fond Adelsarchiv).  
Případné dotazy směřujte na kontaktní e-mail: novanobilitas@gmail.com

Poslední komentáře